Więcej niż pierwszy internetowy
bank głosów w Polsce!

YOUR CHOICE
= YOUR VOICE

Więcej niż 450 profesjonalnych
lektorów.
Więcej niż 3.000 zadowolonych klientów.
Więcej niż 65.000 nagrań.

Zobacz JAK TO DZIAŁA

 • Więcej niż pierwszy internetowy bank głosów w Polsce!
  YOUR CHOICE = YOUR VOICE
  Więcej niż 450 profesjonalnych lektorów. Więcej niż 3.000 zadowolonych klientów.
  Więcej niż 65.000 nagrań.

Jak to działa? Staralismy się, by było to jak najprostsze:

 • Najpierw wypełnij formularz rejestracji. Podaj dane firmy, określ potrzeby i czekaj na kontakt.
 • Otrzymasz wiadomość startową zawierającą login i hasło klienta. Od tej pory będziesz mógł zamówić każdego lektora z naszej bazy.
 • Po zalogowaniu w wygodny sposób wybierasz swój głos, dodajesz pliki z tekstem i składasz zlecenie za pomocą prostego internetowego systemu zamówień.
 • Gdy nagrania będą gotowe, na Twój adres e-mail zostanie wysłana informacja o realizacji zlecenia.
 • Pliki w wybranym formacie pobierzesz z naszego serwera za pomocą swojej przeglądarki.
 • I jeśli wszystko jest OK, to ostatniego dnia miesiąca spodziewaj się faktury z 14-dniowym terminem płatności
 • Prawda, że proste? Ale dla pewności przygotowaliśmy dla Ciebie video przewodnik. Obejrzyj go na naszym kanale YouTube.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Ile trwa oczekiwanie na nagranie?

Wszystko zależy od tego, jak długi tekst zlecamy do nagrania. Lektorzy oznaczeni w bazie jako dostępni codziennie, nagrywają w każdy dzień roboczy. Dlatego w przypadku niedużych zleceń oczekuj realizacji w ciągu 24-48h. Termin dostarczenia dźwięku potwierdzamy zawsze od razu po złożeniu zlecenia, a o ewentualnych kłopotach na pewno zostaniesz poinformowany wcześniej.

Czy mogę liczyć na więcej niż jedną wersję nagrania?

W przypadku reklam trzy wersje to minimum, którego powinieneś się spodziewać. Ale jeśli mówimy o dłuższych formach, staramy się nagrać jedną, dobrą wersję.

Pomyliłem się w tekście zlecenia, czy muszę zapłacić za nagranie jeszcze raz?

Zasadniczo tak. W przypadku reklam możesz się spodziewać ponownych kosztów, jeśli tekst nagrania został zmieniony np. w wyniku życzenia Twojego klienta. W multimediach za drobne poprawki w tekście płacimy jak za stronę nagrania. Ale zawsze staramy się uniknąć kosztów dodatkowych. Jeśli nie będzie takiej możliwości, na pewno zapłacisz najmniejszą możliwą stawkę.

Jakie wiadomości dodatkowe powinno zawierać zlecenie?

Mile widziane są wszelkie informacje dodatkowe. Przede wszystkim: wymagany termin dostarczenia nagrania, przewidziany czas trwania nagrania, opis charakteru produkcji, styl podkładu, przykładowa produkcja oraz oczywiście miejsce i czas eksploatacji nagrania.

Czy nagrania mogę emitować jak długo chcę?

Nie zawsze. Bez limtu czasowego można wykorzystywać nagrania telefoniczne, prezentacje, szkolenia, instrukcje, filmy promocyjne (z wyłączeniem płatnej promocji). Inaczej traktowane są reklamy. Standardowy czas emisji reklamy to 12 miesięcy liczone od momentu zamknięcia zlecenia. Po tym okresie system przypomni Ci o ewentualnym odnowieniu licencji wiadomością e-mail. Koszt przedłużenia czasu eksploatacji o kolejny rok, to 50% ceny pierwotnej.

Co mam zrobić, jeśli chciałbym zmienić pole lub czas eksploatacji nagrania?

Wystarczy skontaktować się z nami w celu poszerzenia pola eksploatacji zlecenia lub zmiany czasu emisji. Jeśli pole eksploatacji będzie droższe lub wydłuży się czas emisji, trzeba będzie uregulować różnicę, ale pamiętaj, że jeśli nie jest konieczna organizacja ponownego nagrania, zawsze możesz spodziewać się atrakcyjnej ceny.

Mojego nagrania nie ma w cenniku. Jak je wycenić?

Wyślij skrypt na adres poczta@mikrofonika.net z możliwie dokładnym opisem. Wstępną wycenę otrzymasz bardzo szybko.

Czy ceny podane w cenniku można negocjować?

Jesteś naszym stałym klientem? Regulujesz należności w terminie? Na pewno korzystasz już z rabatów. Jeżeli jeszcze się nie znamy, okazjonalnych upustów możesz spodziewać się w przypadku wyjątkowo obszernych, wyjątkowo prestiżowych bądź wyjątkowo perspektywicznych zleceń.

Czy mogę prosić o nagrania testowe swojego tekstu?

Jak najbardziej! W przypadku wątpliwości w kwestii doboru głosu, doradzamy zorganizowanie castingu. Koszt nagrania każdego z uczestników to zawsze najniższa z możliwych stawek w grupie, a gwarantowany komfort wyboru jest wartością nie do przecenienia, W przypadku nietypowych projektów sami zaproponujemy Ci takie rozwiązanie.

Nagranie mi się nie podoba. Czy muszę za nie płacić?

Nagranie, jak wszystko inne, można zareklamować. Pamiętaj jednak, by dobrze umotywować swoją decyzję i dać lektorowi szansę poprawki. Jeśli nie jesteś pewien czy lektor podoła Twoim wymaganiom, a Twoja produkcja jest skomplikowana i kosztowna, najpierw zapytaj nas o zdanie lub poproś o nagranie testowe.